מה זה קרטון ?

קרטון הוא מונח כללי לנייר כבד בעל משקל גבוה בד"כ – 200 גר-600 גר חזק יותר  מגיליון נייר רגיל 

דובלקס מולבן (SBB) דובלקס מולבן (SBS) היא קבוצת קרטון מסיבים טהורים ולא ממוחזרים 

קרטון זה מיוצר אך ורק מעיסה כימית מולבנת, ובדרך כלל יש לו ציפוי מינרלים  המשטח העליון מצופה ציפוי עם ברק בשכבה אחת או יותר (C1S) ולעתים קרובות גם ציפוי בצדו האחורי (C2S). קרטון זה הוא עם צפיפות טובה עם ומאפייני הדפסה טובים לשימושים גרפיים ואריזות והוא לבן לגמרי מבפנים ומבחוץ. מתאים  לחיתוך, קיפול , הטבעה והבלטה . התכונות של קרטון זה , הופוכים אותו מתאימים לשימושי לאריזות , כגון מזון קוסמטיקה , תרופות ועוד . 

קרטון גלי, הוא סוג של קרטון מעובד במיוחד יש כמה סוגים של  קרטון גלי  גירסא רגילה וגירסא מצופה נייר, בקאטון גלי יש שני סוגים של נייר שמרכיבים את הקרטון גלי.

 מאז שקופסאות קרטון נעשו מקרטון ,הם בדרך כלל באים בצבע חום,  

קרטון דובלקס גב  אפור  :  זהו קרטון שמצד אחד הוא לבן ומצד שני אפור , קרטון זה עשוי מקרטון בדרך כלל מעיסה כימית לא מולבנת. לעיתים קרובות הוא מגיע עם שניים עד שלושה שכבות של מינרלים או ציפוי פיגמנט סינטטי בחלק העליון ושכבה אחת בצד ההפוך. בקרטון זה יש שימוש  בסיבים ממוחזרים כדי להחליף את העיסה הכימית.

חומר זה זול יותר מהדובלקס גב לבן השימוש העיקרי לסוג זה של קרטון הוא לאריזות מזון , אריזות מוצרים שונים ,אריזות משקאות,חומרי ניקוי, נעליים, צעצועים ועוד

קרטון אפור -זהו קרטון לכריכה עבה-בצבע אפור עשוי בעיקר מפסולת נייר וקרטון  קיים בעוביים 1 ממ – 3.5 ממ . 

קרטון אפור דחוס

השאר תגובה